محل تبلیغات شما

توافق لنوو و مایکروسافت برای جلوگیری از نصب لینوکس بر روی لپ‎تاپ‎ها

• توافق لنوو و مایکروسافت برای جلوگیری از نصب لینوکس بر روی لپ‎تاپ‎ها

فعالان آزادی دیجیتال متوجه شده اند نمی توان بر روی برخی لپ تاپ های لنوو (Lenovo) توزیع های لینوکس را جایگزین سیستم عامل پیشفرض این دستگاه ها کرد. ابتدا کاربران لپ تاپ های  Yoga 900S و Yoga 710S که از پیش به نسخه Signature Edition ویندوز 10 مجهز هستند، محدودیت در نصب لینوکس را فنی فرض کرده اند اما بعدتر مشخص می شود که حاصل توافق با مایکروسافت است.

یک کاربر که موفق به نصب لینوکس بر روی لپ تاپ خود نمی شود، به امید دریافت راهنمایی با بخش پشتیبانی لنوو مکاتبه می کند اما آنها اعلام  می کنند در توافق با مایکروسافت، این لپ تاپ قفل شده اند و امکان نصب سیستم عامل دیگری غیر از ویندوز 10 وجود ندارد. در لپ تاپ Yoga 900S و 710S، لنوو پیکربندی RAID نرم افزاری اختصاصی خود را پیاده سازی کرده است که توسط هیچ یک از توزیع های لینوکسی قابل تشخصی نیست. گفته می شود حتی امکان تغییر حالت کنترلر SATA از طریق بایوس وجود ندارد.
    در وجود طراحی اختصاصی که لنوو در لپ تاپ های مذکور پیاده سازی کرده است، تنها با بکارگیری درایورهای مخصوص که فقط برای ویندوز 10 در دسترس است، می توان بر روی این لپ تاپ ها سیستم عامل نصب کرد. با این حال از آنجایی که حداقل امکان اجرای زنده (Live) برخی توزیع های لینوکس وجود دارد، لنوو محدودیت مورد بحث را در مشخصات محصول ذکر نکرده است. جالب تر اینکه لنوو تاپیک ایجاد شده درباره این محدودیت را از فروم خود حذف کرده است.
    مایکروسافت و لنوو ضمن تکذیب هر گونه توافق برای جلوگیری از نصب لینوکس آن را ناشی از پیاده سازی پیکربندی RAID غیر معمول خوانده اند.
    منبع: techpowerup

کیس و پاور گرین

پلکستور گارانتی آواژنگ

مطالب مرتبط :

آخرین مطالب را از طریقRSS دنبال کنید یا مشترک خبرنامه شوید:

به اشتراک بگذارید

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بدون عضویت در سایت

نظرات (6)

• من از شنیدن این خبر بیشتر خوشحال شدم تا ناراحت چون معنیش اینه که لینوکس داره پیشرفت خوبی می کنه و مایکروسافت احساس تحدید کرده و این خودش خیلی خوبه

• خدا نکنه عرصه برای مایکروسافت باز باشه! یکی از انحصارطلب ترین شرکت هایی که میشناسم. واقعا سابقه بدی داره تو این زمینه.

• حالا با شیطنتای مایکروسافت و لنوو کاری ندارم. ولی این دوستمون واقعا درست میگه. پشتیبانی تو ایران معنی نداره.

• وقتی توی وبسایت تخصصی سخت افزار یکی Laptop رو لب تاب بنویسه من تعجب نمی کنم پشتیبانی هم مجبور بشه اونطوری راهنمایی کنه

• ممنون تذکر بجایی بود
      ولی.حتی بیشتر مهندسای IT هم حداق در گفتار محاوره Laptop بجای پ از ب استفاده میکنند ;)
      همونجوری که در نوشتار Computer رو کامپیوتر مینویسن و نه کمپیوتر
      و گرنه ما فهمیدیم شما استادی

چسبانده شده ها

محبوب ها

5 دندانپزشکی شبانه روزی فعال و موفق در ارائه خدمات برتر به مشتریان

مشاوره سئو - مشاوره رایگان سئو - مشاور سئو - سئوکار

هفته نهم لیگ برتر بسکتبال؛ پترو قهرمان نیم فصل اول

لینوکس ,لنوو ,نصب ,لپ ,تاپ ,مایکروسافت ,لپ تاپ ,نصب لینوکس ,بر روی ,روز قبل ,لینوکس بر

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

raidelata کسب درآمد از اینترنت | همکاری در فروش شارژ کلینیک پوست ، کاشت مو و زیبایی حکیمیان در تبریز دل نوشته های من فیتنس فاز سنگین خاطرات کاکایوسف congcatrare مجله clereflema